Сергій Тупальський розповів про тенденції розвитку української економіки

Останніми роками однією з основних тенденцій розвитку української економіки є посилення міжнародних економічних відносин, що в свою чергу, зумовило виникнення необхідності вдосконалення системи організації взаємодії між учасниками ЗЕД, розповідає Сергій Тупальський. Це стало одним з питань, що обговорювалися на відкритому засіданні Комісії з питань митної справи Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві, що відбулось 30 січня 2017 року. Також, до роботи засідання було запрошено представників бізнес-спільноти та профільних асоціацій.

Як зазначив виконуючий обов’язки голови Київської міської митниці Сергій Тупальський, сьогодні, в умовах швидкої зміни якісних і кількісних характеристик розвитку зовнішньоекономічної діяльності сучасне динамічне ринкове середовище вимагає постійного удосконалення всіх систем з метою спрощення та максимального прискорення проведення митного контролю, а також значного скорочення витрати сил і коштів. Процес спрощення процедур міжнародної торгівлі набуває все більшого значення в умовах інтеграції України в європейські та світові ринки, вважає Тупальський Сергій.

Зокрема, мова іде про митне оформлення товарів за принципом «єдине вікно», яке, за словами С. Тупальського, створює умови для прозорої роботи, забезпечує ефективний розподіл ресурсів та витрат для бізнесу і зменшення можливості для корупції. Важливим результатом впровадження «єдиного вікна» є суттєве прискорення здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Держава тут отримує такі переваги як ефективна оплата мит і податків та підвищення довіри з боку бізнесу. Суттєвим моментом є і поліпшення безпеки та зменшення різного роду порушень, наголосив С. Тупальський.

Значна частина засідання Комісії була присвячена підсумкам роботи Київської міської митниці ДФС у 2016 році та Комісії з питань митної справи за період 2015 -2016 років. Так, Київською митницею ДФС у 2016 році оформлено 2,8 млн. тон вантажів, із них: 1,8 млн. тон імпортних вантажів та понад 1млн. тон експортних. Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 164 країн світу.

Найбільше товарів (за вартістю) в Київську область надійшло з країн Європейського співтовариства (42,6% від загальних обсягів імпорту), зокрема, з Німеччини (12%), Франції (9,5%) та Польщі (3,5%). Водночас, частка російських товарів становила 4,9% від загальної вартості імпортованих товарів та в порівнянні з 2015 роком зменшилася на 4,4 відсоткові пункти.

Експорт товарів здійснювався здебільшого до країн Співдружності незалежних держав (СНД). Частка експорту до країн Європейського Союзу становить 8,2%, що на 4 відсоткові пункти більше попереднього року.

Також на відкритому засіданні було висвітлено та обговорено ряд проблемних питань щодо процедури митного оформлення товарів та ефективності роботи Міжвідомчого центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань митної справи та спільних мобільних груп («Чорна сотня»); реформ в митній справі, перспективи розвитку митниці у 2017 році.

Нагадаємо, що рішення про створення Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп для попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи уряд створив у червні 2016 року. На Міжвідомчий Центр та мобільні групи покладено такі завдання, як попередження та виявлення фактів порушення митного законодавства, узагальнення, обробка та аналіз оперативної й аналітичної інформації щодо можливих фактів порушення митного законодавства, боротьба з корупцією, резюмує Тупальський Сергій.


Опубликовано

в

от

Метки: