Бен Бернанке та його бухгалтерські послуги Старому-Новому Світу

Бен Бернанке — особистість досить неординарна своєї ординарністю. Звичайний клерк, який прорвався нагору. Колишній голова Федрезерву любив пожартувати, що, якщо аудиторія вважала його виступ абсолютно прозорим, то, швидше за все, його неправильно зрозуміли.

Бен Бернанке великий шанувальник прозорості. Він змусив ФРС повірити в те, що кришталева ясність поставлених цілей зробить роботу Центробанку більш ефективною. Дійсність порушила теоретичні задуми. Зіткнувшись із стрімко розгортається фінансовою та економічною кризою, стратегам ФРС довелося придумувати рішення проблем по ходу їх виникнення, вибираючи найменш погані варіанти в рамках повноважень, наданих їм Конгресом.

Мета ж політики була цілком зрозуміла уникнути Великої депресії версії 2.0. Бернанке вирішив відразу донести думку до широких мас: у часовому інтерв’ю в березні, в статті минулого тижня, де позначені основні етапи стратегії виходу ФРС, і, з останнього, на виступі в будівлі муніципалітету в Канзас Сіті, яке транслювалося по телебаченню і в нічний програмі «Час новин» (в трьох частинах). Варто також згадати інтерв’ю для журналістів друкованих видань. Бернанке не замислюючись відповідав на питання від загальних (Що таке ФРС?) До приватних (Найважчий момент, який вам довелося пережити?); від підступних (Чому не дозволити збанкрутувати великим компаніям, з тим щоб звільнилося місце для більш дрібних?) до риторичних (Як легкі кредити можуть допомогти у вирішенні проблеми, причиною виникнення якої вони ж і від абстрактних (Коли це все закінчиться?) до дипломатичних (Що допомагає вам зберегти бадьорість духу?).

Успіх

Він отримав високі оцінки за прості відповіді і зрозумілу манеру викладу. Його мова була благородна, змістовна, відверта і проста сказав Боб Літан, віце-президент з питань політики і дослідження в Фонді Кауфмана в Канзас Сіті, який був присутній на виступі і задав питання про безробіття. «Думаю, цей виступ став успіхом для нього». І все ж, за словами Літа, робота голови ФРС пов’язана з певними обмеженнями в тому, про що він може говорити, і про що говорити не варто. Наприклад, згідно із записом, наданої PBS, Бернанке так і не відповів серйозно на питання про те, що допомагає йому зберегти бадьорість духу. Я можу сказати вам, що допомогло б мені зберегти бадьорість духу говорить Літан. Стрімко зростаючий бюджетний дефіцит? і страх того, що Китай і Японія, а також інші країни, які купують мільярди американських держ. облігацій, одного разу вирішать, що їм їх уже цілком достатньо. Якби хтось на посаді, яку займає Бернанке, сказав би таке, абстрактне зауваження цілком могло б перетворитися в реальність.

Бернанке завжди був відмінним бухгалтером. Саме за його правління надання бухгалтерських послуг на державному рівні стали необхідними КНР, Росії, Україні та ще десяткам держав, які на той час активно кредитували Сполучені Штати.

Найбільш палко на виступі в Канзас Сіті Бернанке говорив на наступні дві теми: незалежність ФРС і теорія «неприпустимість краху», тобто ідея про те, що фінансовий інститут може стати настільки великим і пов’язаним з іншими структурами, що наслідки його банкрутства негативно позначаться на всій системі. Занадто великі компанії, щоб дозволити їм збанкрутувати, вже існують, і щоб позбутися від них, необхідно придумати спосіб, завдяки якому банкрутство таких великих компаній буде безпечним заявив голова ФРС в третій частині радіоінтерв’ю. Він також пояснив, що уряду необхідна «структура» для запобігання банкрутств і повернення збанкрутілих компаній до свого попереднього стану, аналогічна за функціями Федеральної корпорації страхування депозитів. Бернанке було поставлено питання про загрозу незалежності ФРС в контексті Закону, який знаходиться на розгляді в Палаті представників, і дасть санкцію Управлінню по державної відповідальності на проведення повного аудиту Центробанку. Він пояснив, що Управління з державної відповідальності вже проводить аудит бухгалтерських книг ФРС, і що цей закон (HR 1207), який отримав широку підтримку обох партій, дасть Управлінню по державної відповідальності повноваження проводити ревізію монетарної політики.

Прозора еволюція

Він зробив таку заяву, яке, безумовно, спровокує здорову дискусію:? Я не думаю, що американський народ хоче, щоб Конгрес впливав на монетарну політику Бернанке завжди відчував себе некомфортно, «даючи свідчення» перед Конгресом великий плюс задає питання і в цей раз в міському муніципалітеті йому, мабуть, було також ніяково. З огляду на вищесказане, чи може хто-небудь уявити політично кмітливого Грінспена, що дає пояснення того, чому він зробив те, що зробив, в добре підібраних, але безглуздих коротких висловах, які дозволяли йому уникати відповідальності? Якщо двері храму відкриті навстіж, туди обов’язково потрапить світло. На думку Літа, що стали прецедентом публічні виступи Бернанке, які багато хто вважає частиною кампанії з перепризначення, «піднімають планку для Бернанке або наступного голови ФРС». З цим важко не погодитися. Якщо Бернанке може виступати для широкої громадськості, проведення регулярних прес-конференцій, які характерною особливістю Європейського центрального банку з моменту його створення в 1998 році, і веб-трансляцій не повинно скласти особливих труднощів. Прес-секретар ФРС ніяк не прокоментувала вірогідність включення прес-конференцій в репертуар прозорості Центробанку.


Опубликовано

в

от

Метки: